MUTLU ÇOCUKLAR, BALONLU SAKIZLAR

4 month(s) ago Satış ve Pazarlama Genel  category.

Sakız insanlar için fizyolojik bir ihtiyacı karşılamasa da pek çok insan için adeta ihtiyaç haline gelmiştir. Geçmişi 2000 yıl öncesine dayanan sakız -şaşırtıcı ama gerçek- ilk olarak ağaçların reçinelerinin ağzı temizlemek ve ferahlatmak amacıyla kullanılmaya başlanması ile doğmuş daha sonra süreç içerisinde mükemmelleşerek bugün ki halini almıştır.

1800’lü yıllarda Kızıl Derili Kabilelerinin kullandığı ladin ağacı reçinesinden ticari anlamda sakız üretim çalışmaları başlamıştır. Esneklik ve yumuşaklık katması adına parafin de eklenen sakızlar tabi ki ilk etapta başarısız olmuştur. Fakat çalışmaktan vazgeçmeyen üreticiler farklı formüller üreterek doğru noktaya ulaşmıştır.

Sakız üretimi yanında aroma üretim sektörünü de tetiklemiş, farklı aromalarda sakızlar üretilerek ürünlerde çeşitlilik sağlanmıştır. Özellikle şekerli sakızlar üretilmeye başlanınca insanlar tarafından çok sevilmiş ve ilgi bu alana kaymıştır.

Rengarenk, çilekli, naneli, böğürtlenli, yuvarlak, köşeli derken çeşit çeşit sakız bakkallarda, marketlerde yerini almış özellikle de çocukların ilgisini cezbetmiştir. Ülkemizde de kendini bu alanda geliştirmek isteyen pek çok firma vardır. Fakat içlerinden rüştü ispat etmiş olan ve ürettiği ürünlerin tamamını ihraç eden firmamız İlham Şekerleme dikkatleri üzerine çekmeye başlamıştır.

2014 Yılında kariyerimize çocukları mutlu etmek amacı ile başladık. Çocukları mutlu etmenin en kolay yolu, rengarenk ve oldukça lezzetli şekerlemeler üretmektir. Şimdiye kadar şekerleme sevmeyen bir çocukla tanışmadım. Amacımız, çocukların kaliteli sakızlarımızı çiğneyerek “İlham sweet” adını verdiğimiz ürünümüz ile yeni gezegenleri, dünyaları keşfe çıkmasıdır.

Sadece yurt içinde değil, yerli üretimi yurt dışındaki pazarlarda da sergileyerek ülkemizin adını birçok pazarda başarı ile temsil etmeyi ilke edindik. Birçok yurt dışı fuarına katılarak kalitemizi sıkça ortaya koymaktayız. En son Ocak ayında Almanya’nın Köln şehrinde, ISM “The future &heart of sweet &snacks” fuarında dünyanın dört bir yanından şekerleme seven insanlarla buluştuk.

Dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimize ürünlerimiz sunmamızın yanı sıra onlara talepleri doğrultusunda private label olarak üretim imkânı sunuyoruz.

Çok eski kuruluşlu bir firma olmasak da şekerleme sektöründe sakız üretimi alanında uzmanlığımızı kanıtlamış durumdayız. Bunun nedeni, özellikle şekerli balonlu ciklet üretiminde yıllarca tecrübe edinmiş uzman bir kadroya sahip olmamızdır. Eğitimli ve alanında kendini oldukça geliştirmiş kadromuz, siz müşterilerimizin güvenini boşa çıkarmamak için ellerinden gelenin en iyisini yapmaktadır.

Üretim esnasında kullanılan makinelerimiz, son teknoloji ürünüdür. Şekerli balonlu sakız üretiminde kullanılan makine parkurumuz, yıllık 2.500 ton üretim kapasitesine sahiptir ve seri üretimde büyük hacimli siparişleri de kolayca karşılayabilmektedir.

Ayrıca kullanılan hammaddelerimiz, özenle alandaki en kaliteli malzemelerden seçilmektedir. Kaliteli sakızlar üreterek dünyadaki tüm çocuklara ulaşmak ve onları mutlu etmek en büyük arzumuzdur. Diğer yandan, ürünlerimiz sadece çocuklara hitap etmemektedir. Yetişkinlerin de damak zevkini etkilemeyi amaçlamaktayız. Bu bağlamda kaliteli şekersiz sakızlarda üretmekteyiz. Özellikle Xylitol bazlı ICE BALLS markalı şekersiz sakızlarımızın ilk denemeleri müşterilerimiz tarafından çok beğeni almıştır.

Faaliyetlerimizi yüksek kalite ve gıda güvenliği standartlarına uygun olarak yasal düzenlemeler çerçevesinde gerçekleştirmekteyiz.

Uzman ekibimizi bilinçlendirmeyi ve sistemin devamlılığı için devam eden eğitimlere göndermeyi hiç aksatmadan yerine getirmekteyiz.

Ürün çeşitliliğimiz ve güncel gelişmelere ayak uydurabilmemiz sayesinde müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılamakta ve sektörde adımızdan sıkça söz ettirmekteyiz.

Geçmişten günümüze geldiğimiz yerden ve gelişimimizden oldukça mutuyuz. Bu başarımızı bizi tercih eden ve bize güvenen müşterilerimize borçlu olduğumuzu söylemeden geçemeyeceğim. Onların da desteği ile ilerleyen dönemlerde şirketimizin daha da büyüyeceğine, yurt dışında da ülkemizi temsil etmeye ve çocuklara bolca mutluluk dağıtmaya devam edeceğimize inanıyorum.Type comment | Mark the Article...

4000 characters left +Add Media

Add Media

Add video Add Picture

Web Sources (opsiyonel)

Comments

There are not any comments posted for this article yet.

 

Sharing Person

Share article with my connections

  •    

Share with my connections


  •