Dünya'da Sprorun Yeri ve Etkileri

4 month(s) ago Satış ve Pazarlama Genel  category.

İnsan ömrünü arttıran faktörlerin başında sağlıklı yaşam gelmektedir. Sağlıklı yaşamın temel kurallarından biri de spor yapmaktır. Günümüzde insan hayatında oldukça ön planda olan sportif faaliyetler, ülkeler arasındaki refah savaşlarında da gündeme gelmektedir. Ülkeler refah seviyelerini spora verdikleri önem ve ayırdıkları bütçeler üzerinden kıyaslamaktadır.

Ancak her spor dalı, kendine ayrılan yerlerde yapılmalıdır. Örneğin tenis, tenis kortunda ; basketbol, basketbol sahasında oynanmalıdır. Kendi alanlarında yapılmayan sporlarda başarı gösterilmesi beklenemez. Gelişmiş ve spor dallarında başarılı ülkeler, doğru yerlerde doğru tesisleri yaparak başarılarını garantilemişlerdir.

Türkiye gibi birçok spor alanında sayısız başarı elde etmiş bir ülkeden de bu konuda daha az yatırım yapması beklenemez. Refah seviyesi yüksek her ülkede olduğu gibi devlet ve kurumlar spor dallarına ve ekipmanlarına yatırımlar gerçekleştirmektedir. Akıllı müesseseler ve uzman eğitmenler sayesinde başarılarımıza her gün yeni başarılar eklenmekte ve adımız Dünya’da daha sık duyulmaktadır.

Dünya futbol şampiyonasında hepimiz ekranlara kilitlenip hangi ülkenin şampiyon olacağına odaklanmıyor muyuz? Şampiyon olan ülke kısa süreli de olsa diğer ülkeler üzerinde bir üstünlük elde etmiyor mu? Spor aslında bir nevi siyasete de yön vermiyor mu?

Bu soruların karşılığı bende hep “Evet”. Özellikle futbol karşılaşmaları olmak üzere tüm spor dallarının ülkelerin üstünlük yarışlarında etkileri sürüyor. Ayrıca Dünya Şampiyonası’nda şampiyon olan ülkenin bir sonraki sene ev sahipliği yapıyor olması da ilgilenilmesi gereken bir konu. Bu sorumluluk o ülkede sahalara daha da fazla yatırım yapılmasını ve her ekipmanın mükemmel olması kaygısını tetiklemez mi?

Spor ekipmanlarındaki başarının sırrı, başarılı tedarikçilerdir. Örneğin; Ekip Spor, 13 yıldır sektörde başları çekmekte ve yaptığı işlerin başarısıyla adından sıkça söz ettirmektedir. 13 yıldır üretim yapmasına rağmen aslında spor geçmişi 1988 yılına dayanmaktadır. Uzun yıllarda elde ettiği tecrübesini gelişen teknoloji ve pazara ayak uydurma ilkeleriyle perçinlemiş ve başarısını mühürlemiştir. Bugün; Irak, İran, Türkmenistan, Azerbaycan, Makedonya, Bosna Hersek, Gürcistan, Kazakistan ve Yunanistan olmak üzere tam 9 ülkeye ihracat gerçekleştirerek milli gururumuz olma yolunda ilerlemektedir. Ayrıca birçok dünya markasının distribütörlüğünü de üstlenmiştir.

Ekip Spor, yurtiçi bayileri ile müşterisine zamanında cevap verebilmek için geniş bir stok yelpazesine sahiptir. Voleybol, tenis, Badminton direkleri üretmekte ayrıca basketbol potası ve futbol kalesi gibi ekipmanların üretimini gerçekleştirmektedir. Boks ringi, atletizm pisti gibi alanların yaratılmasını sağlamakta ayrıca zemin uygulamaları yapmaktadır. Çok yönlülüğü ve ürün çeşitliliği ile birçok alandan müşterisinin ihtiyaçlarını karşılamakta ve piyasaya yön vermektedir.

TSE - ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi anlayışı ile kaliteye verdiği önemi tescillemiş, topluma, müşterilerine ve tüm çalışanlarına karşı sorumluluklarını yerine getirmede en önemli unsurun "KALİTE" anlayışı olduğunu göstermiştir. Pazarlama ve satış politikasının yapı taşı; müşteri isteklerine uygun, çevreci üretim gerçekleştirmek, “yaşat,yaşattır”ve “bağlı ol, bağımlı kalma” ilkelerini takip etmektir.

Müşterileri ile kendini bir aile olarak gören firma, müşteri ilişkilerine de oldukça önem vermektedir. Oldukça geniş bir müşteri listesine sahip olan Ekip Spor, her geçen gün listeye yeni isimler eklemekte ve hem ulusal hem uluslararası alanlarda adından daha sık söz ettirmeye başlamaktadır.

Ekip Spor, yaptıkları işler sayesinde gündemden düşmemektedir. Beşiktaş için son yapılan stadın koltukları, Ekip Spor tarafından yapılmıştır. Ayrıca birçok okula basketbol potası, birçok klübe de saha yaparak isminden söz ettirmektedir.

Gelişimine her geçen gün devam eden ve teknolojiyi takip etmesi sayesinde yaptığı inovasyonlarla güncelliğini hiç kaybetmeyen bu firmanın başarılı kariyerine devam etmesini diliyoruz.

Özverili ve hassas çalışma stiline istinaden kariyerinde yeni zirveler elde edeceğine ve yurt dışında da ülkemizi temsil etmeye devam edeceğine dair güvenimiz tam.Type comment | Mark the Article...

4000 characters left +Add Media

Add Media

Add video Add Picture

Web Sources (opsiyonel)

Comments

There are not any comments posted for this article yet.

 

Sharing Person

Share article with my connections

  •    

Share with my connections


  •